Mihi vivere Christus est

Temat: Kawaly i dowcipy
Z serii "humor absurdalny" który lubię .
Jedzie trędowaty autobusem. Podchodzi do niego kanar i mówi:
- Bilet proszę.
Trędowaty zaczyna obszukiwać spodnie. Nagle odpada mu jedna noga. Bez chwili zastanowienia wyrzuca ją za okno. Szuka, szuka, szuka a tu nagle mu druga noga odpadła. Tą także wyrzucił przez okno. Nie mogąc znaleźć biletu w spodniach zaczął przeszukiwać portfel i bach... odpadła mu ręka. Gdy i ta znajduje sie za oknem kanar nie wytrzymuje i mówi:
- My tu sobie gadu gadu a pan mi powoli spie***lasz.


Na dworcu PKS w Poznaniu facet wsiada do autobusu i mówi do kierowcy:
- Poproszę bilet do Poznania
- Ależ my już jesteśmy w Poznaniu! - odpowiada kierowca.
- Co? Tak szybko? Ile płacę?
- Zero złotych.
- Co? Tak tanio.


. .
Źródło: szkocja2006.fora.pl/a/a,58.htmlTemat: Dworce kolejowe w Wielkopolsce
"Do Euro 2012 będziemy mieli nowy dworzec

- Na 99 procent na Euro 2012 nowy dworzec będzie gotowy - mówi "Gazecie" Grzegorz Tomaszewski, dyrektor projektu w Biurze Nieruchomości Strategicznych PKP SA.
Autobus MPK podjeżdża od ul. Dworcowej, tramwaj przedłużoną trasą PST na peron siódmy, taksówka "wyrzuca" klientów na platformie łączącej most Dworcowy, a pasażerowie z autokaru PKS wysypują się na jednym z 16 stanowisk pod nowym terminalem dworcowym - budynkiem z przeszklonym półokrągłym dachem. A kierowcy? Ci bez problemu znajdują miejsce postojowe po zjechaniu z Towarowej w nową ulicę prowadzącą na ogromny parking położony za budynkiem dworca.
Bilety można kupić w jednej z 10 kas albo w biletomacie. Jak macie jeszcze czas do odjazdu pociągu, zajrzyjcie do małej galerii handlowej, która znajduje się pod jednym dachem z częścią obsługi pasażerów.
Hala dworca, jak i sklepy, położona jest na poziomie mostu Dworcowego, zatem na peron trzeba zjechać ruchomymi schodami. A tam niespodzianka - nowiutkie podwyższone platformy, z których łatwiej wsiąść do pociągu, estetyczne wiaty, ławeczki. No i mimo ulewy w tunelu łączącym perony nie ma wreszcie kałuż, bo kolejarze podłączyli deszczówkę do kolektora na Hetmańskiej. (...)"
źródło: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,7502111,Do_Euro_2012_bedziemy_mieli_nowy_dworzec.html
Źródło: gssk.fora.pl/a/a,232.html


Temat: Poznański PKS, który miał ulec prywatyzacji
Poznański PKS, który miał ulec prywatyzacji, stał się niedawno spółką kapitałową skarbu państwa. Jego ministerstwo zaproponowało władzom Poznania przekazania miastu 100 proc. akcji firmy.
Decyzja w sprawie przejęcia PKS-u oraz gruntów przy dworców ma zapaść całkiem szybko. We wtorek o zgodę radnych będzie prosić prezydent. Gdyby transakcja doszła do skutku, skorzystaliby m.in. mieszkańcy aglomeracji. Miasto zorganizowałoby wtedy sprawniejszą komunikację w jej granicach.

Przejęcie gruntów w centrum Poznania oznaczałoby dla miasta zarobek. Działka jest teraz warta ponad 100 mln złotych. Gdyby udało się przenieść dworzec PKS na teren przyszłego dworca PKP, ziemia, którą ma przejąć miasto, mogłaby ulec sprzedaży. A chętnych nie zabraknie - w okolicach znajdują się nie tylko dogodne połączenia komunikacyjne, ale także centrum handlowe oraz baza hotelowa.
Źródło: poznaniacy.com/viewtopic.php?t=114
Szablon by Sliffka (© Mihi vivere Christus est)